Tanıtım

 

13/11/2009 tarih ve 27405 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2009/15546 Sayılı Bakanlar Kurulu kararına göre kurulan Fakültemizde Ağaçişleri Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır. Fakültemizin kuruluş amacı ülkemiz ekonomisinde önemli payı bulunan imalat sektörü için temel mühendislik eğitimi yanında uygulama becerisi yüksek mühendisler yetiştirmektir.

 Akademik alt yapının oluşturulmasında oldukça titiz ve seçici davranılmakta fiziksel altyapıyı oluşturan derslik, bilgisayar laboratuvarı ile derslerin uygulamalı kısımlarında kullanılacak olan makine parkının oluşturulması içinde çalışmaları sürdürülmektedir.  

Ağaçişleri Endüstri Mühendisliği Bölümünde 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğretime başlanmıştır. Bölümün amacı; ağaçişleri ve mobilya üretim sektöründe ihtiyaç duyulan tasarımdan üretimin tüm aşamalarında uygulama becerisi yüksek yetkin mühendisler yetiştirmektir. Buna göre,  bölümün akademik personel yapılanmasından çeşitlilik olması amacıyla Orman Endüstri Mühendisliği, Ağaçişleri Endüstri Mühendisliği ile Mobilya ve Dekorasyon Teknolojileri alanlarında eğitim almış Öğretim Üyelerinin fakültemiz kadrolarına kazandırılması sağlanmıştır.

 Ağaçişleri Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizin meslek stajlarında ve endüstri uygulaması dersini (işyeri eğitimi) ağaçişleri ve mobilya üretim sektöründe üretim yapan firmalarda çalıştırılması, bunun sonucu olarak uygulamada görülen eksikliklerin giderilmesi için gerekli geri dönüşümün yapılması açısından bir enformasyon alt yapısı da kurulması hedeflenmektedir.

 

Bağlantılar
İletişim
Telefon: 0252 211 1701
  0252 211 3153
Faks: 0252 211 3150
E-Posta:  agacisleri@mu.edu.tr
Adres: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
  Teknoloji Fakültesi
  48000 Kötekli/MUĞLA

 

Yukarı Çık